Sayın Semahat Arsel’in 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü Mesajı

May 12, 2020

“Dünya olarak mücadele verdiğimiz koronavirüs salgınında, kıymetli sağlık çalışanlarımızın emekleri bizlere umut ışığı oluyor. Sağlık kuruluşlarımızda büyük bir özveriyle çalışan herkese minnetlerimizi sunarken, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü anısına, kıymetli hemşirelerimize ayrı bir teşekkür etmek istiyorum.

2020 yılı, Florance Nightinagale’in doğumunun 200. yıl olması nedeniyle, Uluslararası Hemşireler Konseyi, Dünya Sağlık Örgütü ile Birlikte 2020 Yılını, Uluslararası Hemşireler Yılı olarak ilan etti ve Hemşireler Günü’nün teması da, “Hemşireler: Dünya Sağlığı İçin Öncü Bir Ses” olarak açıklandı.

Kurucusu olmaktan her zaman onur duyduğum Vehbi Koç Vakfı Hemşirelik Fonu, Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve SANERC sayesinde mesleğine gönülden bağlı olan binlerce hemşire ile tanıştım. Hastalarımızın iyileşmesindeki eşsiz emeklerine, üstlendikleri hayati rollere ve örnek bir sorumluluk ruhuyla nasıl çalıştıklarına birçok defa şahit oldum. Koronavirüs salgınını yaşadığımız bu tatsız günlerde, hâlâ mutlu ve sağlıklı gelecek hayalleri kurabiliyorsak, bu onların sayesindedir.

Uzman, bilgili ve çağdaş hemşirelerimizle yaptığımız gönül birliğinin her zaman olduğu gibi bugün de bütün insanlarımıza ışık olmasını gururla izliyor, hepsine bir kez daha minnetlerimi sunuyorum.

Hemşireler Gününüz kutlu olsun.”

Semahat S. Arsel

#ÜstümüzeVazife #iyileşeceğiz