Gıda israfı ve Gıda Kaynaklı Hastalıklar Artık Daha Kolay Önlenebilir!
Yayınlanma Tarihi 2023-07-07 21:00
Bilim & TeknolojiDoktora sonrası çalışmalarını Koç Üniversitesi’nde tamamlayan Dr. Emin İstif (Kadir Has Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü) ve Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Levent Beker’in yaptığı ve Kimya Bölümü’nden Prof. Dr. İskender Yılgör ve Dr. Emel Yılgör ile Texas A&M Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Hatice Ceylan Koydemir’ın katkıda bulunduğu gıdalardaki bozulmayı anında haber verebilen kablosuz ve mini algılayıcı buluşu ile ilgili araştırma Nature Food Dergisi’nde yayımlandı.
Çalışmalarından dolayı Dr.Levent Beker’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.Makaleye ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız.
Koç Üniversitesi Öğretim Üyeleri bir kez daha Avrupa’nın en saygın fonlarıyla desteklendi.
Sosyoloji Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Aslı E. Mert Ufuk Avrupa Programı kapsamında “Araştırma ve İnovasyon Kurumlarını Eşleştirerek Kapsayıcı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Planlarının Tasarlanması ve Uygulanması” projesi ortaklarından biri olarak desteklenmeye hak kazandı. Makine Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Demircan Canadinç metalik malzemelerin mekanik özellikleri ve mikroyapısal nedenleri üzerine yaptığı çalışmaları için Alexander von Humboldt Vakfı Humboldt Araştırma Ödülü’ne layık görülürken, Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Arslan da edebiyat eserlerini analiz ederek 19. yüzyılda belirlenen jeopolitik ve kültürel sınırları yeniden tartışacağı çalışmalarıyla yine deneyimli araştırmacılara verilen Alexander von Humboldt Vakfı Georg Forster Araştırma Bursu’nun sahibi oldu.
Kategoriler
Son Haberler
Ödüller
KARMA Gerçeklik Laboratuvarı Başarısı
Öne Çıkanlar
Dr. Öğr. Üyesi Levent Beker ERC (Avrupa Araştırma Konseyi) Desteği
Araştırma
O Kadar Masum Değil: Din Adamları, Hükümdarlar ve Batı Avrupa'nın Etno-Dini Temizliği
Ödüller
Doç. Dr. Elif Nur Fırat Karalar - Avrupa Moleküler Biyoloji Örgütü’ne (EMBO) Asil Üyeliği
Ödüller
Prof. Dr. Ayişe Karadağ Amerikan Hemşirelik Akademisi Üyeliği